O nas

Spółdzielnia posiada w eksploatacji 65 budynków mieszkalnych, razem 2812 lokali mieszkalnych, osiem pawilonów użytkowych, 102 garaże. Powierzchnia lokali mieszkalnych wynosi 136 413,92 mkw., lokali użytkowych 3892,99 mkw. W zasobach zarejestrowanych jest 2734 członków, łącznie zamieszkuje około 40% mieszkańców Sierpca. Pierwszy budynek zakupiono z zasobów miejskich przy ul. Tysiąclecia 2a na przełomie 1960 i 1961 roku. W 1962 roku rozpoczęto budowę dwóch bloków przy ul. Tysiąclecia 4a, Braci Tułodzieckich 29, 14 abc i Słowackiego 23. Od 1971 roku ruszyły inwestycje na dzisiejszym osiedlu Jana Pawła II i Narutowicza. Następny etap powiększania zasobów mieszkaniowych przypadł na lata 1999-1992, kiedy powstało osiedle „Niepodległości”. W latach 1999-2000 wybudowano kolejny blok, a po dłuższej przerwie w roku 2008 i 2010 zostały oddane do użytku dwa nowe budynki wielorodzinne przy ulicy Witosa 1 i 1a. W kwietniu 2013 r. Spółdzielnia przekazała 29 rodzinom budynek wielorodzinny przy ulicy Witosa 1b wyposażony w windę oraz parking podziemny. W 2014 roku rozpoczęła budowę kolejnych mieszkań. W 2016 roku wybudowano budynek usługowo mieszkalny przy ulicy Jana Pawła II 38, natomiast w 2018 roku Spółdzielnia przekazała 45 rodzinom budynek wielorodzinny przy ulicy Paderewskiego 6A wyposażony w windę oraz parking podziemny.

Siedziba Spółdzielni

Bieżąca oferta

Głównym kierunkiem działalności Spółdzielni jest utrzymanie zasobów mieszkaniowych, tj. administrowanie, bieżąca konserwacja i remonty. W ramach tych prac są prowadzone działania termomodernizacyjne budynków, zostały zamontowane zawory termostatyczne we wszystkich lokalach i elektroniczne podzielniki ciepła oraz wodomierze odczytywane drogą radiową. Sukcesywnie wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa. Modernizowane są ciągi piesze i jezdne, powstają nowe miejsca parkingowe. W ostatnich latach powstały nowoczesne place zabaw, boiska do koszykówki i tenisa, z których chętnie korzysta młodzież i dzieci, gdzie organizowane są imprezy rekreacyjno-sportowe. Każdego roku w celu poprawy estetyki wykonywane są nowe rabaty, skalniaki, ogródki, dosadzane krzewy ozdobne, organizowane są konkursy na najładniejszy balkon i ogródek. Spółdzielnia współpracuje z samorządem miasta, zarządami osiedli i klubami sportowymi.

Witosa

Bieżącą konserwację zasobów mieszkaniowych, pogotowie techniczne zapewnia Zakład Usługowo-Handlowy, którego właścicielem jest Wiesław Szczęsny, natomiast utrzymaniem czystości i konserwacji zieleni zajmuje się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Export – Import Mariusz Brodziński. Od kilkunastu lat obsługę prawną sprawuje mecenas Marek Brudnicki.

Nasze zasoby – budynki mieszkalne

L.p.Adres budynkuRok oddaniaIlość mieszkań
1Tysiąclecia 2a196118
2Tysiąclecia 4a196318
3Braci Tułodzieckich 29196318
4Braci Tułodzieckich 14a196730
5Braci Tułodzieckich 14b196730
6Braci Tułodzieckich 14c196830
7Słowackiego 23197045
8Osiedlowa 1197120
9Osiedlowa 3197140
10Osiedlowa 5197120
11Osiedlowa 7197220
12Jana Pawła II 10197365
13Jana Pawła II 4197465
14Jana Pawła II 6197440
15Jana Pawła II 8197440
16Jana Pawła II 12197435
17Jana Pawła II 2197540
18Jana Pawła II 16197570
19Jana Pawła II 18197535
20Jana Pawła II 14197635
21Piastowska 20197635
22Piastowska 22197650
23Sienkiewicza 8197760
24Grota Roweckiego 1197860
25Piastowska 14197850
26Narutowicza 3197950
27Narutowicza 15197950
28Narutowicza 17197950
29Narutowicza 21197950
30Konstytucji 18198050
31Narutowicza 11198050
32Narutowicza 13198050
33Jana Pawła II 24198150
34Jana Pawła II 26198150
35Jana Pawła II 28198150
36Jana Pawła II 27198250
37Jana Pawła II 29198250
38Jana Pawła II 30198250
39Jana Pawła II 32198250
40Narutowicza 23a198330
41Narutowicza 23b198330
42Jana Pawła II 34198460
43Narutowicza 23c198430
44Jana Pawła II 36198530
45Jana Pawła II 40198545
46Jana Pawła II 44198540
47Jana Pawła II 46198550
48Jana Pawła II 31198640
49Jana Pawła II 42198640
50Sucharskiego 6198750
51Sucharskiego 8198750
52Jana Pawła II 25198850
53Jana Pawła II 29a198830
54Sucharskiego 10199050
55Witosa 3199072
56Witosa 5199174
57Paderewskiego 10199156
58Paderewskiego 8199241
59Piłsudskiego 1199254
60Paderewskiego 6200042
61Witosa 1200832
62Witosa 1a201040
63Witosa1b201329
64J.PAWŁA II 38201633
65Paderewskiego 6A201845

Budynki użytkowe

L.p. Adres budynku Rok oddania
1Braci Tułodzieckich 14d1968
2Wiosny Ludów 61972
3Piastowska 181977
4 Piastowska 281977
5Narutowicza 5a1984
6 Piastowska 421986
7Witosa 21991
Piastowska 42